Informacije za učenike razredne nastave

Autor: Vlatka Benki Brkić, 17. 3. 2020.

Učenici razredne nastave trebaju pratiti nastavu na način i putem komunikacijskih kanala prikazanih u tablici.

Predmetni nastavnici engleskog jezika, njemačkog jezika te vjeronauka sadržaje će slati razrednicima koji će ih objavljivati u odabranom komunikacijskom kanalu.

Više o pravilima ponašanja u vitrualnoj komunikaciji klikom na "više".

Napomena:

Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama bilo kada u tijeku dana. Važno je da ih taj dan izvrše.

Učitelji i nastavnici trebaju pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice. Učenici će, koliko je god to moguće, dobivati povratnu informaciju o svojem radu i napretku (vrednovanje kao učenje, vrednovanje za učenje). Tijekom nadolazeća dva tjedna nema ocjenjivanja (vrednovanja naučenoga).

Važno je napomenuti kako u virtualnoj učionici vrijede pravila koja inače vrijede i u našim stvarnim učionicama. Prvenstveno je važna primjerena komunikacija koja mora počivati na sljedećim načelima:

1. međusobno poštovanje

2. primjeren rječnik

3. uvažavanje različitosti

4. vrijeđanje i diskriminacija su strogo zabranjeni

Nepridržavanje prethodno navedenoga za posljedicu će imati postupanje u skladu s Pravilnikom o kriterijima za izricanje pedagoških mjera.

Nadalje, prilikom izvršavanja vaših obveza morate se voditi sljedećim:

1. uvažavanje postavljenih rokova

2. redovita nazočnost u virtualnoj učionici (i u virtualnim učionicama i dalje vrijedi obveza opravdavanja izostanka iz virtualne učionice putem ispričnice od strane roditelja, koja treba biti upućena razredniku mailom, vašu je nazočnost moguće pratiti u sustavu učenja na daljinu)

3. za sve nejasnoće možete se obratiti razredniku, predmetnom nastavniku ili stručnom suradniku (ovisno o problemu koji imate) privatnom porukom u sustavu učenja na daljinu

4. očekuje se svakodnevna interakcija s predmetnim nastavnicima po pitanju poslanih materijala i zadanih domaćih zadaća

Također, kao što imate određene obveze, imate i određena prava. Vaše je pravo dobiti povratnu informaciju za sve zadatke i obveze koje ćete izvršavati tijekom boravka i rada u virtualnoj učionici.

« Rujan 2021 »