Susret s glumicom filma „Duh u močvari“

Autor: Andrea Plavšić, 1. 5. 2012.

ENA IKICA MEĐU ZNATIŽELJNIM ČETVRTAŠIMA

Mlada osječka glumica Ena Ikica, inače studentica Umjetničke akademije u Osijeku, već je od malih nogu odabrala glumu kao životni poziv. Njezin prvi film „Duh u močvari“ , snimljen prema istoimenom romanu Ante Gardaša, pogledali smo i mi - učenici četvrtih razreda -  nakon čega smo mladu glumicu ugostili u našoj školi. Obasipali smo ju pitanjima na što je ona strpljivo odgovarala.

Saznali smo da je Ena u vrijeme snimanja imala tek deset godina. Prijavila se na audiciju, a za ulogu su ju izabrali jer je dobro glumila, a i odgovarala je opisu djevojčice Melite. Ena nam je otkrila da nije imala tremu jer su dovoljno vježbali, a i već je prije filma glumila u kazalištu. Dječaka koji je glumio lik Mirona još je ranije poznavala jer je iz Osijeka, dok je druge glumce iz Zagreba upoznala tek na snimanju. Film je sniman u Kopačkom ritu, a najviše joj se svidjela scena u čamcu zato što Miron nije znao veslati. Ena se najviše sprijateljila s glumcem koji je u filmu glumio Lévaya, krivolovca. On joj je davao veliku podršku, a najviše joj se svidjelo kad joj je donio čokoladu.

Na kraju susreta učenici su od glumice zatražili i autograme (potpise), a nakon njezinog odlaska, učenici su razgovarali o njezinom posjetu i o filmu „Duh u močvari“.

Film „Duh u močvari“ i Enu u njezinoj prvoj filmskoj ulozi možete pogledati na linku:

(P.S. Za ovaj susret zahvaljujemo učeniku 4.b razreda, Ivanu Šoštariću, njezinom bratiću.)

Matej Kraljević, 4.b

za više fotografija kliknite "Opširnije"

učenici 4.b razreda svojoj su gošći poklonili crtež scene iz filma

učenici su strpljivo čekali u redu kako bi dobili Enin autogram