Studeni i prosinac u produženom boravku

Autor: Vlatka Benki Brkić, 12. 1. 2020.

Ova dva mjeseca proletjela su nam jako brzo. U mjesecu studenom obilježili smo Europski dan muzikoterapije tako što smo proveli tjedni projekt pod nazivom „Čarolija muzikoterapije“. Svaki dan smo imali različite radionice pa smo tako pjevali uz gitaru i ukulele, vodili edukativne razgovore, čitali slikovnice o muzikoterapiji koje su prošlih godina izrađivali stariji učenici u boravku.

Više ćete pročitati klikom na "više".

Naravno, saznali smo i još poneki detalj o samom provođenju takve vrste terapije te s kojim se sve populacijama radi. Također, slušali smo i pozadinsku glazbu te uživali u aktivnostima crtanja osnovnih emocija – sreće, tuge, ljutnje i straha. Uvježbali smo jednu pjesmu kojom smo razveselili tete kuharice, otpjevavši im ju kao zahvalu za sav trud i rad. U boravku je bio postavljen i silikonski sintisajzer kojega smo obožavali svirati. Isto tako, upoznali smo se i s Orffovim instrumentarijem pa smo uprizorili dramsko-scenski prikaz „glazbene sociodrame“.

Prosinac nam je isto protekao u pjesmi i veselju. Naučili smo pjesmu tišine koju smo pjevali na putu do kuhinje te smo time malo popravili inače glasno hodanje hodnicima škole. Uživali smo radeći origami životinjice te razne ukrase za Božić. Adventske aktivnosti bile su nam posebno drage jer smo, uz plamen svijeće, u krugu jedni drugima isticali najljepše osobine i vrline. Igrali smo i igru „Tajni prijatelj“, izrađivali čestitke te smo se darivali prigodnim poklončićima.

Učiteljice Martina i Tena