Dan sigurnijeg interneta u 4.c

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 21. 2. 2020.

I u 4. c razgovaralo se o opasnostima i dobrobiti interneta. Pod dojmom razgovora učenici su pisali literarne uratke na tu temu. Klikom na "više" možete pročitati neke od njih.

Internet-veza budućnosti

Najnovije vijesti! Doznalo se da se djeca sve više neoprezno koriste internetom. Danas imamo gosta koji će nam reći nešto o opasnosti na internetu. „Evo, drago mi je što sam došao kako bih upozorio roditelje. Provjeravajte koliko su dugo vaša djeca na internetu, jesu li oprezni i s kim se dopisuju, s kim izlaze van i ako je moguće, bilo bi dobro da smanje vrijeme boravka na internetu.“ Hvala, evo roditelji, čuli ste, više vremena provodite s djecom. Idemo na kratki predah, a nakon toga slijedi reportaža o zdravom voću.

Nina Erak 4.c

Opasnosti na internetu

Internet je društvena mreža

i opasnost svježa.

Na internetu ima svega,

čak i onog najgorega.

Trebate se čuvati

i drugoj djeci poručiti:

Idite se van igrati.

A internetu šamar udariti.

Maknite se s njega,

Moglo bi biti svega.

Karla Kaucki 4.c

Opasnosti na internetu

Internet nam služi da nešto pretražimo što nas zanima, npr. prošlost. No, ljudi to koriste za svakojake igrice, društvene mreže i slično. Poslušajte zašto je to opasno. Ana je po cijele dane bila na društvenim mrežama. Dopisivala se sa čovjekom kojeg ni ne pozna. Predstavio se kao Anto i da ima 10 godina poput Ane. Zapravo se zove Janko i ima 32 godine. Na društvenoj je mreži poslao Ani nekoliko pitanja: Na kojoj adresi živiš? U koju školu ideš? U koliko si sati sama kod  kuće? Ana mu je odgovorila: Živim u Ljubljanskoj ulici 22. Idem U OŠ Franje Krežme, a kod kuće sam sama od 12,30 do 15,30 sati, ali samo utorkom i četvrtkom.  Idući je dan Ana došla iz škole i taj čovjek joj je pozvonio. Ana je pogledala kroz prozor i vidjela nepoznatog čovjeka. Odmah je nazvala tatu i rekla mu: „Tata, neki čovjek je pozvonio, ne znam što da radim.“ Tata joj je odgovorio da ne otvara vrata već da nastavi pisati domaću zadaću i da se ne obazire. Čekaj malo, kaže tata. Nešto mi je tu čudno. Jesi li ti na društvenoj mreži pisala gdje živiš, u koju školu ideš i takve stvari? „Jesam“, odgovori Ana zabrinuto. Tata je nastavio: „To više nikad nemoj raditi jer je jako opasno. Mogu te opljačkati, učiniti ti nešto grozno zbog čega bi kasnije jako požalila. No, sada ne mogu pričati, moram ići raditi, a ti sve brzo obriši. „ Ana odgovori: „Dobro.“ I tako je to završilo.

Draga djeco, ostavite se mobitela i krenite u novi život. Loptu u ruke ili zaigrajte društvenu igru i biti će vam ljepše.

Karla Plužarić 4.c