Obavijest roditeljima učenika razredne nastave i raspored ulaska učenika u zgrade škole od 25.05.2020. godine

Autor: Kristina Bernatović, 22. 5. 2020.

Poštovani roditelji učenika razredne nastave,

presretni smo što nakon dva duga mjeseca izbivanja s redovne nastave i održavanja nastave na daljinu, a s ciljem sprječavanja širenja bolesti uzrokovanih virusom COVID-19, s vama možemo podijeliti radosnu vijest koju smo tako dugo priželjkivali – prema preporuci Ministarstva znanosti i obrazovanja 25. svibnja 2020. ponovno se otvaraju vrata Škole za sve naše najmlađe učenike koje s veseljem i nestrpljenjem očekujemo. Kao društvo u cjelini prebrodili smo jedno teško razdoblje tijekom kojega smo ponešto izgubili, ali i puno toga dobili – naučili smo da smo zajedno jači, da je obitelj najvažnija i temeljna čovjekova zajednica, ali i da je škola (školska zgrada) drugi dom te nezamjenjivo i najljepše mjesto odrastanja i učenja.

Nakon jučerašnjeg virtualnog sastanka ravnatelja škola s ministricom Blaženkom Divjak i primljenih novih saznanja o nastavku rada vrtića i škola, u Školi smo se pobrinuli da uvjete rada prilagodimo sadašnjoj epidemiološkoj situaciji. Ističemo još jednu vrlo važnu informaciju: poduzeli smo sve potrebne mjere zaštite propisane od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo donesene 20. svibnja 2020., i higijenski standard u Školi usklađen je s normama.

Stoga vas pozivamo da od ponedjeljka ponovno šaljete djecu u školu, osim u slučaju bolesti, zaraze, povišene tjelesne temperature i kroničnih bolesti respiratornog sustava.

Roditelji koji iz objektivnih ili subjektivnih razloga ne žele poslati dijete u školu, o razlozima djetetovog nedolaska trebaju obavijestiti učiteljicu, odnosno opravdati izostanak iz škole kao i prije izbijanja epidemije koronavirusa.

Svi razredni odjeli nastavu će pohađati u jutarnjoj smjeni.

1. i 4. razredi nastavu će imati u zgradi na Divaltovoj ulici (stara zgrada)

2. i 3. razredi nastavu će imati u zgradi u Frankopanskoj ulici

Raspored ulazaka:

1. r. – učiteljice čekaju učenike na školskom igralištu (ulaz sa Divaltove ulice) u 7:45 i vode ih u učionice

2. r. – učiteljice čekaju učenike na glavnom ulazu (ulaz sa Frankopanske ulice) u 7:45 i vode ih u učionice

3. r. – učiteljice čekaju učenike na glavnom ulazu (ulaz sa Frankopanske ulice) u 8:00 i vode ih u učionice

4. r. – učiteljice čekaju učenike na ulazu sa Divaltove ulice u 7:45 i vode ih u učionice

Učenici iz škole odlaze na istom mjestu gdje su i ušli u školu.

Kako se ne bi stvarale nepotrebne gužve, molimo roditelje i učenike da se pridržavaju navedenih termina dolazaka na nastavu.

Produženi boravak i užina za sve učenike bit će organizirani od ponedjeljka, 25.05.2020. godine.

Učenici u školu NE nose preobuću već prilikom svakog ulaska u školu dezinficiraju obuću u kojoj su došli.

Informacija za roditelje neće biti u uobičajenom obliku, već samo video ili običnim pozivom prema dogovoru sa učiteljicom.

Srdačan i veseo pozdrav do skoroga viđenja,

ravnatelj Antun Ptičar i djelatnici Škole