Dječji tjedan u našoj školi

Autor: Vlatka Benki Brkić, 12. 10. 2020.

Svi već dugo i dobro znamo da su djeca ukras svijeta stoga djeca imaju ne samo svoj dan već cijeli tjedan.

Kako su Dječji tjedan obilježili učenici naše škole pogledajte i pročitajte klikom na "više".

1. B

Povodom Dječjeg tjedna razgovarali smo o prijateljstvu, crtali svog najboljeg prijatelja i izradili Cvijet prijateljstva. Cvijet prijateljstva smo izradili tako da smo na jedan papir u boji opcrtali i izrezali svoj lijevi dlan , a u njega napisali ime svog najboljeg prijatelja iz razreda. Na drugi papir u boji smo opcrtali i izrezali svoj desni dlan, a u njega smo napisali ime učenika iz razreda kojeg želimo bolje upoznati. Zaključili smo da su prijatelji tu za igru, za lijepu riječ i utjehu, za pomoć, dijeljenje...i da s prijateljima nikada nisi sam.

Učiteljica Darija Jurašek i 1.b

2. A

Kako djeca najviše od svega vole igru, učenici 2. A Dječji tjedan su obilježili igrajući se u našem velikom školskom dvorištu.

Smišljali smo nove igre i igrali neke stare, igrali smo se s lišćem od kojega smo napravili i svatko svoju krunu i tako postali mali prinčevi i princeze.

2. B

Učenici 2. b svoja su viđenja prava djece iscrtali na pločniku ispred škole.

3. A

Prilikom obilježavanja Dječjeg tjedna tema nam je bila prijateljstvo.O prijateljstvu smo čitali i repali pjesme, pisali sastav, slikali golubicu mira, zamolili odrasle da se prisjete kako je to biti dijete, slušali pjesmu Prijateljstvo našeg poznatog pjevača Arsena Dedića. Cijeli tjedan smo pisali lijepe poruke svom paru čije ime smo izvukli iz vrećice.                                                                                                                            Zaključili smo da je prijateljstvo veliko blago koje treba čuvati i razvijati.

Učiteljica Božana i 3. a