Ožujak u znaku prevencije

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 6. 4. 2021.

Mjesec ožujak bio je u znaku prevencije, u suradnji s Odjelom za prevenciju MUP-a. Šestaši su imali priliku čuti nešto o pravilnom i fer navijanju na utakmicama kroz predavanje "Budi navijač a ne razbijač", a sedmašima je održano predavanje pod nazivom: "Legiranje, ne drogiranje". Učitelji su poslušali predavanje o sigurnosti djece na internetu, kako bi mogli ukazivati učenicima na probleme na koje bi mogli naići te efikasno reagirati ako do njih dođe.

Više informacija o održanim predavanjima i dojmove učenika možete pročitati klikom na "više".

Učenike 7. razreda posjetila je djelatnica MUP-a, gospođa Eleonora Matić koja je održala preventivno predavanje „Legiranje, ne drogiranje“. Cilj je smanjenje konzumiranja sredstava ovisnosti te rizičnih ponašanja, rano otkrivanje konzumenata i ovisnika, stvaranje većeg osjećaja sigurnosti među djecom te smanjenje dostupnosti svih oblika ovisnosti u školskom okružju. Učenici su na zabavan način naučili potencijalne opasnosti te osmišljavali vlastite priče na zadanu temu.

Darko Ćorković, iz odjela prevencije PU Osječko-baranjske održao je predavanje "Budi navijač, a ne razbijač" učenicima 6.razreda. Cilj je upoznati učenike sa zakonskom regulativom, sprječavanje nereda na sportskim natjecanjima, stvaranje sigurnosti svih sudionika sportskih natjecanja te podizanje razine kulture navijanja. Nekoliko dojmova učenika:
• Predavanje je bilo fora i zanimljivo. Iako nisam na početku skoro ništa znala, na kraju sam naučila puno toga novog.
• Naučila sam nešto novo i ponovili smo pravila kakvi trebamo biti navijači. Bilo je isto smješno i svidjelo mi se to što smo dobili stickere i majice (oni koji su otpjevali navijačku pjesmu). Uglavnom, bilo je stvarno zabavno.
• Meni je predavanje bilo zanimljivo. Najviše mi se svidjelo kada smo za točno odgovoreno pitanje dobili naljepnice i što smo puno toga naučili o navijanju i još nešto o nogometu.