Aktivnosti u Produženom boravku

Autor: Vlatka Benki Brkić, 14. 5. 2021.

Vrijedni učenici svaki tjedan sudjeluju u raznim kreativnim aktivnostima te obilježavaju važne datume tijekom cijele školske godine. Pojedine radove i aktivnosti odlučili smo podijeliti s vama. Nadamo se da ćete uživati u fotografijama!

Učiteljice Marija Delinger, Maja Vidović i Martina Vuko

Za više fotografija i aktivnosti, klik na "više".

Učenici 1.a razreda u produženom su boravku sudjelovali u online natjecanju IZZI Kvizzi te su prošli u veliko polufinale među najboljih 100 prvih razreda u cijeloj Hrvatskoj. Sudjelujući u kvizu, jako su se zabavili, ponovili nastavne sadržaje, a ponešto i novo naučili. Za Majčin dan izradili su diplome za najbolje mame na svijetu koje su ukrasili vlastitim crtežima te su digitalnim modeliranjem izradili srca koja su isprintana na 3D printeru. Dodajući srcima špagice i perlice napravili su svojim majkama privjeske za ključeve. Uz to su još dodali vlastite crteže i poruke za svoje majke. Dozivajući lijepo vrijeme i tjerajući kišu s prozora učenici su izrađivali različite šarene cvjetiće, leptire i ogrlice.  Naravno, tople i sunčane dane učenici su provodili na otvorenom, uživajući u igri i lijepom vremenu.

1.b razred temperama je oslikavao vesele proljetne leptire, izrađivali su puževe od kartonskih tanjura i novinskog papira te „spinnere“ (vesele vjetrenjače) od kolaž papira u bojama proljeća. Posebno su obilježili Majčin dan izradom buketa od kolaž papira za majke te  posvetom i opisom majke. Dan planeta Zemlje obilježili su pronalaženjem prijevoda riječi Zemlja na različitim jezicima te isto preveli i pokazali simbolima na hrvatskom znakovnom jeziku.

1.c razred obilježio je dolazak proljeća brojnim aktivnostima kao što su izrađivanje proljetnica, 3D kišobrana, vjetrenjača u proljetnim bojama, leptira te lanaca cvijeća kojim smo ukrasili naš boravak. Svaki slobodan trenutak smo boravili na školskom dvorištu uz zajedničke igre građenja od prirodnih materijala. Surađivali su s dječjim vrtićem Ivančica. Pisali su slogane na već oslikane plakate koji će zaštititi te postaviti u vrtićkom dvorištu u nadi sprječavanja uništavanja okoliša i sprava. Također su obilježili Majčin dan uz pisanje čestitki i izradu buketa za majke. Obilježili su i Dan planeta Zemlje uz gledanje prigodnih sadržaja, kreativne aktivnosti, igranje online igrica za razvrstavanje otpada te su izrađivali plakate s porukama za zaštitu našeg planeta.