Nastavak projekta "Čitamo mi, u obitelji svi"

Autor: Andrea Plavšić, 14. 12. 2012.

"PUTUJUĆI" RUKSAK GOSTUJE U NOVIM OBITELJIMA

Nakon uspješne prošlogodišnje provedbe projekta „Čitamo mi, u obitelji svi“, te obostranog zadovoljstva roditelja i učenika trećih razreda, projekt obiteljskog čitanja nastavlja se i ove godine. Novi "trećaši", nove knjige i drugi roditelji, već su se od petka, 14.prosinca obradovali ponovnom putovanju ruksaka.

Za više informacija i fotografija kliknite "Opširnije"

Ruksak se sastoji od 8 knjiga različite tematike, vrste i za različite dobne skupine kako bi se u zajedničko čitanje mogla zaista uključiti cijela obitelj. Knjige o zmajevima, svemiru, Egipćanima, Aztecima, priručnik za djevojčice, hrvatske legende, dječji romani, pjesmice i igrokazi, igre, slikovnice, knjige za roditelje - samo su neki od sadržaja knjižničnih ruksaka.
Ruksak u obitelj odlazi petkom, a vraća se srijedom, kada učenici svojim prijateljima u razredu iznose svoje dojmove tijekom gostovanja ruksaka u njihovoj obitelji. Svatko u obitelji bira sadžaj u skladu s interesima. Ovim projektom roditeljima ne skrećemo samo pozornost na važnost čitanja, već ih efikasno pridobivamo da tijekom 5 dana na različite načine čitaju sa svojom djecom te da tako provodeći vrijeme, dožive lijepe trenutke koje će dugo pamtiti. Tila, Lovro i Ema prvi su učenici koji će nam iznijeti svoje dojmove gostovanja knjižničničnog ruksaka.

3.a i učiteljica Božana Patković

3.b i učiteljica Marta Nikolin - Horvat