Bliski susret s tramvajem

Autor: Ana Šebo Glibušić, 17. 11. 2010.

Našu je prijateljicu iz 7. b, nedavno nažalost udario tramvaj. Mi smo se na to jako uzrujali i odlučili napisati kako se to dogodilo kako bi ostala djeca uvidjela koliko je važno biti oprezan u prometu.

Kako se to dogodilo?

Išla sam iz škole s prijateljicom. Prelazila sam prugu te kako sam nosila šilt-kapu nisam čula tramvaj. Tramvaj je naglo zakočio i udario me retrovizorom u glavu.

Kako si osjećala?

Bila sam dosta uplašena i pomalo iznenađena.

Što su ti roditelji na to rekli?

Tata je bio tamo i sve je vidio, pa je bio jako uplašen, a mama je bila zabrinuta.

Bojiš li se prelaziti prugu i jesi li malo pažljivija?

Ne bojim se preći preko pruge i da, sad sam pažljivija.

Što misliš, bi li mjere sigurnosti trebale biti bolje, kao npr. semafori, znakovi ili zaštitne ograde?

Mislim da bi, ako već nema ograde, trebali biti neki znakovi koji će upozoravati djecu da tuda prolazi tramvaj.

Kako su tvoji prijatelji na to reagirali?

Svi su bili zabrinuti, pitali su me jesam li dobro te su bili iznenađeni kao i ja.

Što bi mogla poručiti ostalim učenicima?

Mislim da bismo trebali biti vrlo oprezni, te ne bismo smjeli shvaćati promet kao šalu.

Nakon što nam je Katarina ispričala svoj događaj, u jedno smo sigurni: nikako ne želimo imati bliski susret s tramvajem!

Ana i  Mia, 7. b