MAŠTOVITA UČENIČKA LITERARNA POSLASTICA

Autor: Ana Šebo Glibušić, 13. 4. 2016.

Putovanje Vodenog Čudovišta

…“Naslov je loš!“ Čudovište zgužva papir i baci ga u smeće. „Kako ću napisati priču ako nemam dobar naslov?!“ Moj stric uvijek je govorio: „Za dobru priču potreban je dobar naslov jer naslov je najvažniji.“ „A ja to ne mogu napisati...“ , Čudovište razmišlja i lupa nogama Ljutu Lubenicu. Ljuta se Lubenica onda počne derati na Čudovište: „Ti morati prestati lupati mene jer ja sad želiti tebe ubiti!“ Ljuta lubenica derala se toliko jako da je Čudovištu uništila kuću i eksplodirala. Čudovište tada odluči: „Moram pronaći novu kuću. Da, to je ono što moram učiniti. Točno to i ništa drugo. Da, da, da. Upravo to!“ Tada se Čudovište sruši na pod i zaspe.

Kad se Čudovište probudilo, krenulo je na put. Preko sedam gora, sedam mora, sedam rijeka, sedam ravnica, sedam sireva, sedam slanina, sedam zečeva, sedam salata, sedam sendviča, sedam pernica, sedam kraljevstva, sedam Garfielda… „Čekaj malo“, zastane Čudovište, „ zašto sedam Garfielda?“ To će uvijek ostati tajna.

I nakon svih tih silnih 7 stvari Čudovište dođe do jezera i tamo se malo odmori. Iz jezera iznenada izađe divovska kapljica vode i kaže: „Slušaj pažljivo, ovo ću reći samo jednom. Ja sam Divovska Kapljica i ja sam ti kraljica!“ „Štooooooooo??? Ti si moja kraljica?“ „Šuti! Rekla sam da ću ovo reći samo jednom!“ izdere se Divovska Kapljica. „ Dobro! Na zapovijed kapetanice!“ kaže Čudovište vojnički. I tako Čudovište i Divovska Kapljica nastave putovanje. I na kraju puta došli su na plažu gdje je Čudovište htjelo živjeti. Kad su kročili na plažu, Čudovište je odmah kupilo kuću i oženilo Kapljicu.

Ali tada je došla Ljuta Lubenica. Divovska Kapljica skoči na Ljutu Lubenicu (koja je bila na vodi) i potopi ju, pritom poprskavši Čudovište i Garfielda. „Zašto Garfield?!“ opet će Čudovište. Lubenica je zauvijek eksplodirala u vodi, a Čudovište je zauvijek ostalo prekriveno vodom. Tako su Vodeno Čudovište i Divovska Kapljica pronašli svoj novi dom.

(Priča je napravljena po istinitom događaju uz promjene i specijalne efekte ;))

Jan Plazibat, 4. a