Naša škola bila je domaćin Modelarskoj ligi!

Autor: Ana Šebo Glibušić, 3. 5. 2016.

28. travnja 2016. godine u popodnevnim satima u našoj školi održalo se 1. županijsko kolo  Modelarske lige u organizaciji Centara tehničke kulture Osijek.  Na natjecanju su sudjelovali i učenici od petog do osmog razreda osnovnih škola Osječko-baranjske županije te polaznici Centra za odgoj i obrazovanje Ivan Štark.  Ukupno je bilo 30 prijavljenih ekipa, od toga osam iz naše škole.

Natjecatelji su dobili zadatak da u 180 minuta izrade tačke (teretna kolica s jednim kotačem i dvije ručke za guranje). Nakon što su dobili materijal potreban za izradu, natjecatelji su se 5 minuta dogovarali sa svojim mentorima, a onda je slijedilo rezanje dijelova prema tehničkoj dokumentaciji  simpatičnim strojem na koji se nitko ne može porezati (provjereno :)). Nakon toga uslijedilo je sastavljanje spajanjem i lijepljenjem dijelova te proglašenje pobjednika.

Najuspješniji  su bili Dora Borić i Josip Capan iz Centra za tehničku kulturu Osijek, koji su osvojili prvo mjesto. Na drugom mjestu našli su se Kristijan Gudelj i Ivan Strmečki iz OŠ Tin Ujević, a na trećem Marko Mišin i Davor Mihelc iz OŠ Tenja.

Učenici naše škole nisu se uspjeli plasirati na prva tri mjesta, no ne žale što su sudjelovali i opet će se prijaviti. Natjecanje je bilo otvoreno za gledatelje pa su mnogi učenici i učitelji naše škole navratili vidjeti što se radi u dvorani te i sami probali izrezati dio zadanog predmeta. Budući da se mnogima svidjelo ono što su vidjeli, vjerujemo da će iduće godine biti još više prijavljenih ekipa, barem što se tiče učenika naše škole.