FRANKOPANI NA 8. MEĐUNARODNOJ KOLONIJI MLADIH

Autor: Vlatka Benki Brkić, 14. 5. 2011.

U OŠ „Ernestinovo“ osmi put se održala Međunarodna kolonija mladih koja je okupila darovitu djecu iz Hrvatske i inozemstva tijekom proljetnih praznika. Tema ovogodišnje kolonije bila je BESKONAČNO. Keramička, kiparska, batik, slikarska, grafička, mozaik-intarzija, slamarska, tamburaška, etno pjevanje, dramska, plesna, novinarska i plamena ptica su radionice na koje se prijavilo oko 130 učenika osnovnih i srednjih škola, a koje su vodili iskusni i stručni  voditelji.

Moja prijateljica Lucija Humel (4. a) i ja sudjelovale smo na grafičkoj radionici dok je moja sestra Lucija (3. a) bila na slamarskoj. Jako sam zadovoljna svojim izborom radionice jer smo u grafičkoj izrađivali karton tisak u tri boje (crvena, žuta i zelena). Prvo smo napravili skicu, zatim tri matrice i na kraju otiskivali na papire i majice. Imali smo prilike vidjeti što se radilo na drugim radionicama i od njih najviše mi se svidjela mozaik-intarzija u drvetu. Najvjerojatnije ću se sljedeće godine  prijaviti za tu radionicu jer je to nešto novo za mene.  Za vrijeme trajanja Kolonije u holu škole slikali su poznati slavonski slikari koji su na kraju izložili svoje radove pa smo vidjeli prava umjetnička djela. Vrijeme od 9 do 15 sati, koliko su trajale radionice ta četiri dana,  brzo je prošlo i svaki dan završili smo sa zabavnim programom. Posebno mi se svidjelo predstavljanje glazbenih radionica uz karaoke i čokolada-party. Tamburaši i pjevačice na završnoj priredbi izveli su tradicijske pjesme, a glumice su priredile predstavu Beskonačni ciklus života, dok su nas plesačice i plesač počastili velikim plesnim spektaklom. Na kraju smo dobili priznanje za uspješno sudjelovanje i kreativni rad na Koloniji mladih.

Svima bih preporučila da sljedeće godine sudjeluju u nekoj od navedenih radionica jer je to kreativan i zabavan način za provođenje slobodnog vremena.

Dora Purgar, 4.a