Radionice u Tjednu psihologije

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 28. 2. 2017.

Treći tjedan u veljači svake je godine posvećen primjeni psihologije u svakodnevnom životu i obilježava se kao „tjedan psihologije“. Tim su povodom naši učenici drugog i trećeg razreda sudjelovali na zanimljivim radionicama, a koje su za njih pripremili studenti Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti u okviru kolegija „razvojna psihologija“.

Za djecu je uvijek posebno iskustvo učenje izvan učionice tako da su se i ovoga puta obradovali izlasku. A kakvi su njihovi dojmovi bili nakon sudjelovanja na radionicama, pročitajte u tekstu koji slijedi pod više.

„Meni se jako svidjelo. Naučila sam da te nešto može zbuniti, ali trebaš ostati jak.“

Sara Vargek, 3. a (radionica „Koncentrirajmo se zajedno“)

„Meni se sve svidjelo, pogotovo su zabavna bila natjecanja. Naučila sam da te male stvari mogu jako razveseliti.

Lara Krajnović, 3. a (radionica „Koncentrirajmo se zajedno“)

„Meni se jako svidjelo biti tamo i nadam se da ću i ja tako moći jednom pomagati mlađim generacijama i učiti ih. Naučio sam više o svojim prijateljima, da smo svi različiti i da zbog toga ne trebamo prigovarati.“

Borna Zec, 3. a (radionica „Koncentrirajmo se zajedno“)

„Nije mi baš bilo zabavno. Svidjele su mi se igre s dodavanjem loptica. Naučio sam da ne trebamo praviti dramu, npr. oko loše ocjene.“

Jakov Križan, 3. a (radionica „Koncentrirajmo se zajedno“)

„Jako mi se svidjelo ići na fakultet. Nije mi se svidjelo kad neki prijatelji nisu znali gubiti u igri pa su se svađali.“

Patrik Zečić, 3. c (radionica „Tradicionalne igre za razvoj psiho-motorike“)

„Bilo mi je super na radionici jer smo se igrali, natjecali i bilo je jako uzbudljivo.“

Lana Vereš, 3. c (radionica „Tradicionalne igre za razvoj psiho-motorike“)