Dan broja Pi

Autor: Mirka Lončar, 18. 3. 2018.

14.3. učenici sedmih razreda pripremili su likovne radove, prezentacije, kvizove, kolače i glazbene izvedbe inspirirane brojem Pi te ih prezentirali učenicima petih i trećih razreda. Na poveznici "više" saznaj dojmove gostiju i domaćina te pogledaj fotografije.

​Učenici 7.b razreda pripremili su plakate te zanimljivu prezentaciju u kojoj smo naučili o povijesti broja pi, zaigrali smo Kahoot kako bi provjerili koliko smo zapamtili o prezentaciji, također smo zaigrali igru u kojoj smo računali decimale broja pi. Neki su zadatci bili lakši, a neki su bili poprilično teški. Za kraj jedan nam je Lovro Zec odsvirao broj Pi na violini, svi smo bili oduševljeni. U gostima su nam bili 5.a, 5.b, 3.a i 3.b razred koji su se, nadam se, dobro proveli. Za nas je to bilo zanimljivo iskustvo i jedva čekamo iduću godinu.
                                                                                   Ana Orešković 7.b

Dan broja PI mi se jako svidio. Bilo je zanimljivo, poučno i zabavno.Uživao sam igrajući Kahoot i u zadatcima koje su i mlađi i stariji moli rješavati. Želio sam odsvirati broj pi jer mi je to bio izazov za osmisliti i malo neobična ideja. Nadam se da će sljedećih godina biti više takvih drugačijih ideja.
                                                                              Lovro Zec, 7.b

Povodom obilježavanja dana broja pi, učenici 7.a razreda osmislili su zanimljiv sat metematike na koji su pozvali nas petaše: izradili su prezentacije o broju π  i osmislili zanimljive zadatke. No to nije sve. Jedan je učenik svirao violinu tako da je svakom broju dodijelio neku notu, a neke su djevojčice ispekle i ukusne kolače.

Jako nam se svidjelo što su nam pokazali, a i puno toga smo naučili: tko je prvi izračunao broj π, kako se danas računa, koliko ima znamenaka..

Helena Budiša, 5.a

​Meni se obilježavanje dana broja Pi svidio jer je bilo poučno i zanimljivo. Kroz prezentaciju smo dosta toga naučili, a kroz kviz smo se zabavili. Na kraju su nas učenici 7.a razreda počastili ukusnim kolačima.

​                                                                            Ana Jurčević, 5.c

​Obilježavanje dana broja Pi mi se jako svidjelo. Gledali smo poučnu prezentaciju koja nas je poučila o mnogim zanimljivostima o broju PI. Nakon prezentacije odigrali smo kviz. Bilo mi je jako zanimljivo tih dvadesetak minuta koje sam provela u matematičkoj učionici.

​                                                                                     Luna Jakšić, 5.c