Natječaj za stručno osposobljavanje

Autor: Vlatka Benki Brkić, 7. 11. 2018.

Na temelju članka 107.  Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine, broj 87/08., 86/09, 92/10,105/10.,90/11, 16/12, 86/12, 94/13, 152/14, 7/17  i 68/18),  ravnatelj Osnovne škole  Frana Krste Frankopana  Osijek, objavljuje

NATJEČAJ

za prijem osobe u provedbi mjere „Stjecanje prvog radnog iskustva/pripravništva“ čiji je nositelj Hrvatski zavod za zapošljavanje, a korisnik u području obrazovanja Ministarstvo znanosti i obrazovanja
STRUČNI SURADNIK/CA – stručnjak edukacijsko rehabilitacijskog profila (edukator rehabilitator,logoped i socijalni pedagog) – puno radno vrijeme, u trajanju od 12 mjeseci

• 1 izvršitelj/ica

UVJETI za zasnivanje radnog odnosa:

uz opće uvjete za zasnivanje radnog odnosa kandidati trebaju ispuniti i posebne uvjete: poznavanje hrvatskog jezika i latiničnog pisma i odgovarajuća vrsta i razina obrazovanja iz članka 105. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Osoba se može primiti ako je: nezaposlena bez staža osiguranja u obrazovnoj razini iz područja obrazovanja, prijavljena u evidenciji nezaposlenih

Uz pisanu i vlastoručno potpisanu prijavu na natječaj  kandidati su obvezni priložiti:
- životopis,

- domovnicu ili dokaz o državljanstvu,

- diplomu o stečenoj stručnoj spremi,

- uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak za neko od   kaznenih  djela iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi ne starije od 6 mjeseci od dana objave natječaja,

- dokaz da nema staža osiguranja u obrazovnoj razini iz područja obrazovanja (elektronički zapis ili potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje)

Priložene isprave dostavljaju se  u neovjerenom presliku uz obvezu kandidata da nakon izbora dostavi izvornike isprava. ROK za podnošenje prijava je 8 dana od dana objave natječaja. Nepravovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati.  Zaprimljenu dokumentaciju ne vraćamo kandidatima.
Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.
Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i priložiti dokaz o pravu na koje se poziva.

Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine, broj 121/2017.) dužan je uz prijavu na natječaj priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta navedenih u članku 103. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, navedenim na stranicama Ministarstva hrvatskih branitelja:

https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843 a dodatne informacije o dokazima, koji su gore navedeni, potražite na sljedećoj stranici:

Prijave dostaviti na adresu OŠ Frana Krste Frankopana  Osijek, Frankopanska 64 31000 OSIJEK s naznakom «Za natječaj»

Kandidati će biti obaviješteni o izboru  u zakonskom roku na mrežnoj stranici škole.

Natječaj je objavljen na mrežnoj stranici i oglasnoj ploči škole i mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Hrvatskog Zavoda za zapošljavanje dana 7. studenog 2018. godine

Antun Ptičar, prof.