> Erasmus+

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 15. 4. 2024. 19:00

Sve projektne aktivnosti objavljene na ovoj stranici financirane su iz projekta Erasmus + sredstava EU.

Španjolska Erasmus avantura

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 3. 4. 2024. 21:13

U Barcelonu smo se uputile na  tečaj za učitelje u sklopu Erasmus+ projekta. Odabrale smo tečaj "Designing learning spaces for 21st century" koji je trajao od 4. do 9. ožujka.

Naša voditeljica Rachel Fairplay uspješno nas je provela kroz tradicionalne i suvremene načine uređenja prostora za učenje. Naučile smo kako suvremeno uređenje školskih prostora može znatno utjecati na motivaciju i uspjeh učenika te kako i sami možemo urediti svoje školske prostore, čak i s ograničenim financijskim sredstvima.

Više o o ovom vrijednom Erasmus+ iskustvu možete pročitati, te uživati u fotografijama, klikom na "više".

Jadranka Oberman-Sebenji i Vlatka Benki Brkić

Erasmus+ tečaj za učitelje - Nezaboravan tjedan u Barceloni

Autor: Mirka Lončar, 14. 3. 2024. 10:08

Barcelona je bila i naša destinacija za Erasmus + tečaj za učitelje. Pohađale smo iznimno zanimljiv tečaj „Art as Therapy: Self-Expression and Special Needs in Art Education“.

Izvrsna voditeljica tečaja Sonia Sola Gil se potrudila ponuditi nam što više zanimljivih metoda koje ćemo moći primijeniti u svakodnevnoj školskoj praksi. Spoznale smo kako umjetnička terapija može pospješiti mentalni i emocionalni razvoj kroz likovno stvaralaštvo u obrazovanju učenika s posebnim potrebama i općenito.

Erasmus+ tečaj za učitelje - Barcelona

Autor: Mirka Lončar, 24. 11. 2023. 12:58

Moja španjolska avantura započela je letom u Barcelonu 5.11. U Barceloni sam, u sklopu Erasmus + projekta, sudjelovala u radionici Zen and the Art of School Gardening. Učili smo o vrstama biljaka koja rastu u parkovima, zamišljali svoj školski vrt iz snova te ga pokušali i nacrtati.

Erasmus + za učitelje - Barcelona

Autor: Mirka Lončar, 24. 11. 2023. 12:52

Stigao je i 5.11.2023. taj željno isčekivani dan…Erasmus avantura može početi. Put me vodi u Barcelonu – grad bogate kulturne i povijesne baštine. U sklopu Erasmus projekta sudjelovala sam na edukaciji Digital Citizenship and Media Literacy gdje smo radili na radionicama vezanim za građanski odgoj, točnije učili o sigurnom korištenju interneta, privatnosti na internetu i virtualnom svijetu.

Erasmus+ - Tenerifi

Autor: Vlatka Benki Brkić, 31. 10. 2023. 09:33

Naša Erasmus avantura započela je 24. 09. 2023. U sklopu Erasmus+ projekta sudjelovale smo na edukaciji Conflict managment, emotional inteligence and bullying prevention.

Predavanja i radionice u mjestu La laguna bila su stručna, zanimljiva i raznolika. Svaki dan edukacije bio je ispunjen kreativnim aktivnostima u kojima smo uživale zajedno s kolegicama iz Slovenije, Francuske, Češke, Njemačke i Engleske. Bogatsvo i upoznavanje različitih škola i sustava je nešto što će nam koristiti u danjem radu.

Naši domaćini bili su zaista izvrsni, a posebno smo uživali u ljepotama krajolika, hrane i toplini ljudi. Tenerife je otok vulkana, banana,kaktusa okružen nepredvidljim oceanom.

Za tri nastavnice FKF škole Osijek ovo je zaista bilo prekrasno iskustvo i dokaz da čovjek uči u svakom razdoblju svog života. Osjećale smo veliku zahvalnost za ovu iznimnu edukaciju i veselimo se novim iskustvima.

Ivana Azenić

Erasmus+ za učitelje - Grčka

Autor: Vlatka Benki Brkić, 31. 10. 2023. 09:22

Nastavnik Krešimir Čabaj sudjelovao je u Erasmus + projektu u Grčkoj gdje se educirao na radionici Korijeni demokracije od Antičke Grčke do Europske unije.

Tečaj se odravao u Ateni i na radionici su usvojili tehnike i simulacije vježbi demokracije, izražavanja stavova, uvažavanja različitih mišljenja te detekciji i rješavanju konflikta.

Osim ošto je marljivo radio na radionicama, nastavnik Čabaj je i uživao u ljepotama Atene što možete vidjeti i na nekoliko forografija u prilogu.

Erasmus+ tečaj za učitelje - Nica

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 25. 10. 2023. 05:58

Dvije nastavnice naše škole Ines Janevski i Sandra Marijanović  bile su na tečaju u Nici u sklopu Erasmus+ projekta koji se održava u našoj školi od svibnja ove godine. Tečaj se bavio Održivim razvojem I spajanjem sa prirodom. Nastavnice su naučile nove metode rada na projektima koje će primjenjivati u nastavi. Uz edukacije nastavnice su posjetile znamenitosti Nice, malo selo Antibes i Monaco, te bile u muzejima Picassa, Chagalla i Muzeju suvremene umjetnosti.

Na pregled fotografija kliknite na "više"!

« Lipanj 2021 »