Stručna služba - školska pedagoginja, psihologinja i knjižničarka -

STRUČNA SURADNICA - ŠKOLSKA PEDAGOGINJA:

Ana Petrović, mag. pedag. i edu. phil.

ponedjeljak i četvrtak od 8 do 14 h

utorak i srijeda od 12 do 18 h

prvi i treći petak u mjesecu od 8 do 14 h

drugi i četvrti petak u mjesecu od 12 do 18 h

tel: 031/240-304

e-mail: ana.petrovic9@skole.hr

STRUČNA SURADNICA - ŠKOLSKA PSIHOLOGINJA:

Jadranka Oberman-Sebenji, prof. psihologije

ponedjeljak i četvrtak od 12 do 18 h

utorak i srijeda od 8 do 14 h

prvi i treći petak u mjesecu od 12 do 18 h

drugi i četvrti petak u mjesecu od 8 do 14 h

tel: 031/240-304

E-mail: jadranka.oberman-sebenji@skole.hr

Instagram profil: kutak.psihologa.fkf   (uređivala psihologinja pripravnica Valentina Ageljić, kasnije kao vanjski suradnik)

STRUČNA SURADNICA - ŠKOLSKA KNJIŽNIČARKA:

Ana Šebo, dipl. knjižničar i prof. hrvatskog jezika i književnosti

ponedjeljak, srijeda i petak od 8 do 14 h

utorak i četvrtak od 12 do 18 h

e-mail: ana.sebo@skole.hr

"PRESPAVANJAC" u školskoj knjižnici

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 14. 11. 2019.

I ove godine održali smo već tradicionalni edukativno-zabavni školski projekt "Prespavanjac u školskoj knjižnici" povodom Mjeseca školskih knjižnica te Mjeseca hrvatske knjige. Noćni čitateljski susret održan u školskoj knjižnici 8./9. studenog 2019. godine obilježila je tema Kreativnost u poduzetništvu. Učenici su pomoću kreativnih tehnika smišljali priču te izradili slikovnice koristeći matematičku slagalicu „tangram“. Nakon radnog dijela vrijeme do odlaska na spavanje proveli su u igranju društvenih igara i gledanju filma.

Sanja Vujnovac, školska knjižničarka

Kako nam je bilo, pogledajte i pročitajte klikom na "više".

Trinaest učenika darovite skupine „Frankopanske mudrice“ i Knjižničarsko-informacijske skupine, kojima se na nekoliko sati pridružila i učenica trećeg razreda nagrađena na natjecanju u brzini i razumijevanju čitanja, prisustvovali su noćnom čitateljskom susretu „Prespavanjac u školskoj knjižnici“. Susret su vodile psihologinja Jadranka Oberman-Sebenji, pedagoginja Ana Petrović, učiteljica matematike Mirka Lončar te knjižničarka Sanja Vujnovac. Učenici su različitim aktivnostima u skupinama, koristeći se kreativnim tehnikama izradili vlastite slikovnice na temu budućnosti, svađe te letenja. Za početak su, koristeći „tangrame“ (matematička slagalica koju tvori kvadrat razrezan na sedam geometrijskih likova) složili zanimljive koje su naknadno imenovali te za koje su pomoću oluje ideja osmislili priče. Potom su pomoću web alata na tabletima oblikovali slikovnice. Ugodna tulumaška atmosfera nastavljena je uz društvene igre te projekciju filma „Divlja utrka“, komediju koja je zaokružila još jedan zanimljivi noćni čitateljski susret.

Mare: "Na prespavanjcu mi je bilo odlično i vrlo zanimljivo. Isprva nisam htjela raditi ništa nego samo igrati skrivača, ali na kraju je radionica bila vrlo zanimljiva i zabavna. Sve u svemu, bilo je jako zabavno i nadam se da će se ponoviti iduće godine."

Iva: "Meni je na prespavanjcu bilo super. Najviše mi se svidjelo kad smo igrali skrivača. I željela bih više prespavanjaca u godini."

POPIS TEMA
Nema tema.