Kamp HiSTEMory

Autor: Vlatka Benki Brkić, 2. 5. 2024.

Osnovna škola Dobriša Cesarić iz Osijeka organizirala je 25.travnja 2024. znanstveno-povijesni kamp HiSTEMory za učenike razredne nastave te 5.,6. i 7. razreda osnovne škole. Cilj kampa je bio popularizacija STEM-a u nastavi s posebnim osvrtom na STEM u nastavi Povijesti. Poziv su uputili mnogobrojnim školama. Učenici 4.a i 4. c s njihovim učiteljicama, odazvale su se pozivu i prijavili su se na dvije radionice: Mali kemičari i Tangram-3D printanje.

U nastavku donosimo dojmove s radionica ("klik" na više).

Iako sam se prijavio na radionicu Mali kemičari, bio sam na radionici šivanja. Na početku radionice učiteljica,voditeljica radionice pričala nam je priču o dva patuljka. Voditeljice radionica podijelile su nam izrezane šablone sove, iglu i konac po želji. Nakon kratkih uputa krenuli smo šiti. Sašivenu sovicu napunili smo vatom, zalijepili oči. Bilo mi je jako zabavno i zadovolja sam svojim uratkom.

Na drugoj radionici učili smo o tangramima i 3 D modeliranju. Modelirali smo dijelove tangrama. Na kraju smo svi dobili svoje tangrame.

Mihael Dumančić, 4. a

Ja sam bila na radionici šivanja i na radionici 3D printanja. Radionica šivanja bila mi je prezabavna jer ja volim šiti. Sašili smo sovu i napunili je vaticom. Druga radionica mi je bila malo teža,ali svejedno zanimljiva. Na kraju radionice dobili smo male tangrame napravljene na 3 D printeru. Hvala učiteljici Mariji Pandurić!

Tonka Štefić, 4. a

Radionice su bile odlične. Na radionici Mali kemičari bilo je vrlo uzbudljivo. Sa studentima Fakulteta za kemiju radili smo zanimljive pokuse. Kemija je baš zanimljiva. Nakon kemije uslijedio je kratki odmor na kojem smo promatrali različite robote i od papira i plastike pravili zvrkiće. Nakon odmora u učionici informatike učili smo o tangramu i procesu 3 D modeliranja i printanja. Učiteljica nam je podijelila tangrame. Nakon svih radionica, slijedila je užina. Za užinu su bili preeefini sendviči,različiti sokovi i voće. Slijedio je odlazak kući.

Dora šebek, 4. a

« Svibanj 2024 »