> EKO Fran

Naši cvjećari uvijek misle održivo

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 31. 3. 2021. 13:22

Za sve velike promjene potrebno je djelovati lokalno. To najbolje zna naš učenik Gabriel Eberhard, član skupine Cvjećari. Kod kuće je sam izradio mali plastenik od recikliranih materijala te u njega smjestio jaglac. Iako sada ima sve više sunca i dani su sve topliji te plastenik nije neophodan, ova Gabrielova "konstrukcija" razveselila nas je jer je pokazao kako se naučeno u školi primjenjuje u svakodnevnom životu.

Naši vrijedni ekolozi na facebooku

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 26. 3. 2021. 18:26

Naši vrijedni ekolozi jako puno rade na zaštiti prirode, a njihov rad ne prolazi neprimjećeno - zabilježen je u albumu na facebooku. Fotografije možete pogledati na sljedećoj poveznici:

Eko eko ekolozi

Svjetski dan šuma

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 26. 3. 2021. 18:18

Povodom Svjetskog dana šuma koji se obilježava na prvi dan proljeća učenici 1. c naše škole poslali su radove na temu šuma i vode. Pogledajte ih na donjoj poveznici.

Mali cvjećari priredili razredne sajmove cvijeća

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 16. 12. 2020. 13:51

Nešto prije prelaska na C model nastave (online), skupina Malih cvjećara zajedno sa svojom voditeljicom Ksenijom Petrović vrijedno je radila na pripremanju Božićnog izdanja cvjetnog sajma. S obzirom da su na snazi epidemiološke mjere i trebamo smanjiti okupljanja, učenici su cvjetni sajam održali posebno u svakom razrednom odjelu 3. razreda. Unatoč tome što nisu mogli organizirati pravi Božićni sajam, dječjeg veselja nije nedostajalo!

Za više fotografija pogledajte galeriju.

Plastičnim čepovima do skupih lijekova

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 13. 11. 2020. 10:13

U našoj školi tradicionalno sudjelujemo u humanitarnoj akciji MUP-a HR "Plastičnim čepovima do skupih lijekova". Nastavljamo i dalje sa željom da što više bolesnih ljudi dobije potrebne lijekove.

Pobjednički "lajkovi"

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 3. 11. 2020. 19:23

Kao škola s dugogodišnjom tradicijom odgoja za očuvanje okoliša, sudjelovali smo u zanimljivom facebook nagradnom natječaju udruge "Biovrt" i dobili nagradu među natjecateljima s najvećim brojem "lajkova" posjetitelja stranice.

Udruga Biovrt - u skladu s prirodom

Zahvaljujemo se svima na pozitivnim reakcijama na naš projekt!

Dan rijeke Drave

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 24. 9. 2020. 10:40

U suradnji s Agencijom za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Osječko-baranjske županije, učenici 1.c odjela, u učionici na otvorenom, obilježili su Međunarodni dan rijeke Drave.  Cilj je obilježavanja promicanje jedne od posljednjih prirodnih rijeka u Europi. Učenici su aktivno sudjelovali u radionici postavljajući brojna pitanja te time pokazali veliku zainteresiranost za bioraznolikost koju Drava pruža.

Ana Petrović, školska pedagoginja

Klikom na "više" možete pogledati kako je izgledalo učenje o rijeci Dravi u našoj učionici na otvorenom.

« Srpanj 2021 »