Jubilarni Frankotalent

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 7. 5. 2024.

Povodom Dana darovitih učenika, ove smo se godine ponovo okupili na „Frankotalentu“, tadicionalnoj frankopanskoj priredbi talenata. Ovoga puta bilo je malo posebnije jer smo proslavili jubilarni, 10. rođendan. Uz izvedbe naših učenika, na priredbi su sudjelovali i gosti: pjevač Goran Bošković, plesni par iz ŠPK „Feniks“ i učenice plesačice iz OŠ Dobriša Cesarić i Augusta Šenoe. Ono što je bilo posebno ove godine je i gostovanje naših bivših učenika koji su pobjeđivali na prethodnim Frankotalentima – Lovro Zelić pomogao je našoj Ani Butković u vođenju ovog događaja, Lovro Zec pokazao je svoju umješnost na violini, a Lucija Krišto počastila nas je izvedbom pjesme s kojom je pobijedila prije sedam godina. U revijalnom dijelu sudjelovao je i naš osmaš Matej Vidaković koji je pobijedio prije pet godina slaganjem Rubikove kocke te prošlogodišnji pobjednici Franjo Flam i Klea Hajnal iz 5. a, s latino plesom.

Svi oni koji su se odvažili nastupiti pred publikom, a bilo je ukupno 16 točaka, pobjednici su jer su pobijedili ograničenja koja nekad sami sebi postavljamo. Ipak, žiri je izdvojio nekoliko točaka koje su dobile najviše bodova te su dodijeljene i nagrade sponzora.

Prvo mjesto osvojila je Nika Pavičić s plesom na svili.

Drugo mjesto osvojila je Iva Alagić s gimnastičkom točkom.

Treće mjesto osvojile su Maša Petričević i Tena Mrvelj s pjesmom „Ne rugaj se“ na znakovnom jeziku.

S obzirom da smo imali više nagrada ove godine, podijeljene su nagrade i do 6. mjesta. Zahvaljujemo od srca našim sponzorima:

Sportski objekti Osijek (ulaznice za Gradske bazene)

Kinematografi Osijek (voucheri za kino predstave)

Dječje kazalište Branka Mihaljevića Osijek (voucheri za predstave)

Izdavačka kuća „ALFA“ d.d. (knjige za djecu)

Izdavačka kuća "Školska knjiga" (knjiga i časopis za djecu)

Pizzeria „La Rosa“ (bon za konzumaciju)

Svi ostali sudionici dobili su slatke paketiće i pohvalnice za sudjelovanje.

Iako smo imali nekih problema s tehnikom te se činilo da bi to moglo pokvariti čitav dojam, smatramo da je ipak uspješno proveden i da je ovakva priredba dobra prilika da naši učenici pokažu što znaju te je njena posebnost upravo u tome što u cjelokupnoj organizaciji i izvedbi sudjeluju učenici – od vođenja, tehničke podrške, žirija, volontera, do samih izvođača.

« Svibanj 2024 »