Obavijest roditeljima učenika od 1.-4. razreda o mogućnosti pohađanja nastave u prostorijama Škole od 11. svibnja 2020. godine i Izjave roditelja

Autor: Kristina Bernatović, 4. 5. 2020.

Poštovani,

pod "više" saznajte više infomacija o početku održavanja nastave od 11. svibnja 2020. godine za učenike od 1. do 4. razreda.

Poštovani roditelji učenika razredne nastave,

kao što ste već vjerojatno čuli u najavama na vijestima, od 11. svibnja 2020. godine trebale bi se ponovno otvoriti škole za učenike od 1. do 4. razreda. Ovom prilikom moramo naglasiti da se ovdje radi samo o iznimnim situacijama i da neće sva djeca moći doći u školu.

Preporuke  Ministarstva znanosti i obrazovanja za organizaciju rada u razrednoj nastavi i uputama za vrednovanje i ocjenjivanje u mješovitom modelu nastave, a prije uključivanja učenika u razrednu nastavu od 11.05.2020. godine nalaze se na poveznici: https://skolazazivot.hr/preporuke-za-organizaciju-rada-u-razrednoj-nastavi-i-upute-za-vrednovanje-i-ocjenjivanje-u-mjesovitom-modelu-nastave/.

Uputa za sprječavanje i suzbijanje epidemije Covid-19 za ustanove ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja te osnovnoškolske ustanove u kojima je osigurana mogućnost zbrinjavanja djece rane i predškolske dobi te učenika koji pohađaju razrednu nastavu Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo nalaze se na poveznici: https://mzo.gov.hr/UserDocsImages/dokumenti/Vijesti/2020/Upute-vrtici-i-skole-29-4-2020-finalno.pdf.

Epidemiološka situacija i preporuke još ne dopuštaju da nastava počinje normalno za sve, nego će se organizirati samo u iznimnim slučajevima za djecu koja moraju ispunjavati sve uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, a to su:

1. oba roditelja djeteta su zaposlena i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu (ovdje naglašavamo da se u našoj školi nastava izvodi u vremenu od 8:00 do 15:00 sati),

2. dijete nema kronične bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja),

3. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nema kronične bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja),

4. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19,

5. dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade.

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, roditelji ili staratelji moraju potpisati Izjavu koja se nalazi u privitku ovog teksta, a u u kojoj jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti da bi dijete moglo pohađati nastavu te da će se ono u školi pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi. Ispunjenu Izjavu je potrebno dostaviti najkasnije do srijede 6. svibnja 2020. godine do 12:00 sati ili osobno u Školu ili potpisanu i skeniranu na školski mail: osijek@os-fkfrankopana-os.skole.hr

Nastava za većinu djece koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati kao i do sada, onako kako su to organizirale njihove učiteljice.

Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se i dalje odvijati samo virtualno za sve.

O svim drugim detaljima organizacije nastave biti ćete obaviješteni do kraja tjedna.

S poštovanjem,

Ravnatelj: