Nastavljaju se liječnički pregledi djece za upis u prvi razred

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 7. 5. 2020.

U ponedjeljak, 18. svibnja, nastavljaju se liječnički pregledi za upis djece u prvi razred, u ambulanti školske medicine, Drinska 8, ali pod strogim javnozdravstvenim mjerama. U nastavku donosimo obavijest i upute školske liječnice dr Ivane Balta, a u prilogu su i obrasci koje treba ispuniti i ponijeti na pregled (do opširnijih informacija i priloženih obrazaca dolazite klikom na "više").

Za testiranja u školi telefonom ćemo obavijestiti roditelje o novim terminima.

PREGLED ZA UPIS U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE  (18. 5. 2020 do najkasnije 31. 8. 2020.)

• Roditelji, NE ZOVITE telefonski za naručivanje!
  • Svi prethodno zakazani termini se poništavaju - za nove termine bit ćete kontaktirani telefonski 2-3 dana prije samog termina (škola je dostavila podatke)
  • U slučaju djeteta s poteškoćama, molim to naglasite kada budemo zvali- radi kraćeg boravka u ambulanti, nalaze mi možete prethodno poslati i na e-mail: skolska.ambulanta4@gmail.com
  • Na pregled u ambulantu školske medicine, Dirnska 8, dolazi dijete u pratnji samo jednog roditelja u točno zakazani  termin, niti prije niti kasnije kod dolaska nazovite 225-752 kako bi vam se otključala vrata Doma zdravlja
  • Roditelj treba ispuniti izjavu da nisu prema svom saznanju bili u riziku od zaraze korona virusom - netom prije dolaska!
  • Na pregled donesite prikupljenu dokumentaciju:
  • cijepna knjižica- obavezno
  • pedijatrijski karton ili ispis- ako nije sve upisano u cijepnu knjižicu ili je dijete bolovalo
  • kopije nalaza ako je dijete bolovalo ili boluje od nečega  (najnoviji klinički, logopedski, defektološki nalazi itd.)
  • Ne trebate sada ići vaditi krv u laboratorij niti donositi mokraću i zubnu putovnicu (no ukoliko ste to uspjeli obaviti, ponesite)
  • Prema preporuci HZJZ-a cijepljenje djece za upis u 1. razred se provodi prema redovnom kalendaru cijepljenja (pripremite dijete na cijepljenje)
  • Napominjem da zdravstveni radnici rade sa zaštitnom opremom (vizir, maske, odijela) pa pripremite dijete i na to)
  • Molim da isprintate i ispunite potrebne podatke o djetetu te ponesete na pregled, kako bi se što manje zadržavali u ordinaciji - 2 upitnika (osobna i obiteljska anamneza djeteta) i izjava da prema Vašem saznanju niste bili u kontaktu sa zaraženima