Niz sportskih uspjeha mladih Frankopana

Autor: Jadranka Oberman-Sebenji, 3. 11. 2021.

Mladi frankopanski sportaši krenuli su hrabro nizati sportske uspjehe. Iako neki od natjecatelja inače uopće ne treniraju sportove u kojima su se natjecali, kao što su šah, badminton, plivanje i stolni tenis, pokazali su što može sportski duh i puno truda, uz mentorsko usmjeravanje i bodrenje učiteljice TZK Mirele Haber.

ČESTITAMO I NAVIJAMO ZA VAS!

Klikom na "više" pročitajte o ovim sportskim uspjesima naših učenika i pogledajte fotografije!

BADMINTON

Petak, 22.listopada. 2021.godine održalo se gradsko natjecanje  ŠSD osnovnih škola u badmintonu, u dvorani Prosvjetno kulturnog centra Mađara u RH.

Ukupno je sudjelovalo 6. ŠSD  ( 5.Rajon, Mladost, Slap, Zrinjevac, Retfala  i Frankopan).

Ekipa Frankopana nastupila je u obje kategorije.

Muški sastav činio je:  Ante Bradarić, Ivan Sasara, Marin Molnar, Marko Šimunović, Hrvoje Ladić dok su djevojčice bile u sastavu: Iva Bogeljić, Iva Paunović, Luna Devetak, Sara Vargek, Dora Dragovan, Petra Vidaković, Antonia Cikoš.

Djevojčice su osvojile 3. mjesto dok su dječaci 4. mjesto.

STOLNI TENIS

Športska dvorana Gradski vrt, ugostila je 21.10.2021 god., školsko gradsko natjecanje osnovnih škola iz Osijeka u stolnom tenisu.

Ukupno se natjecalo sedam školskih sportskih društva.

Svaka momčad imala je za cilj doći do tri pobjede u međusobnom susretu, a svaki meč igran je na tri dobivena seta.

Ekipa Frankopan, odlično je otvorila natjecanje i osvojila tri uvjerljive pobjede.

U finalu su se borili protiv ekipe Retfala i u neizvjesnom meču zasluženo osvojili prvo mjesto koje ih je plasiralo na županijsko natjecanje.

Ekipu Frankopan čine: Ivano Marić, Leon Marić, Adrian Špica, Rene Bučma.

ŠAH

Osnovna škola „Vladimira Becića“ ugostila je 25.10.2021.god. gradsko sportsko natjecanje osnovnih škola u šahu.

Ukupno je sudjelovalo 10 muških školskih sportskih društva ( Davor, Polet, Rokus, Tinka, Sv.Ana, Zrinjevac, Filipovićka, Ginko, Josipovac i Frankopan).

Natjecanje se održalo po „Bergerovom sistemu“ gdje ekipu ukupno čini 4 igrača i 1 rezerva.

Poredak ekipa računa se na temelju zbroja meč bodova iz svih susreta.

Naši učenici pobijedili su ukupno 4 suparničkih ekipa i 1 izgubili, što im je osiguralo veliko 2.mjesto i prolaz na županijsko natjecanje, koje će se održati 12.11.2021 god. u Strizivojni.

Ekipu čine: Adrian Špica, Jakov Križan, Roko Čičak, Rene Bučma.

PLIVANJE

Dana, 28.10.2021.godine. na Gradskim bazenima Osijek, održalo se gradsko (pojedinačno i ekipno) i županijsko (ekipno) natjecanje u plivanju pod vodstvom ŠŠSO I ŠŠSOBŽ.

Natjecanje se održalo po pravilima Hrvatskog plivačkog saveza.

Ukupno je nastupilo 7 muških ekipa i 5 ženskih ekipa.

Ekipa Frankopan plivala je u obje kategorije i u svim disciplinama :

50m slobodno

50m leđno

50m delfin

50m kraul

Svaki plivač i plivačica, prvo su nastupili u pojedinačnoj konkurenciji te na kraju snage su odmjerili u štafetama:

4 x slobodno

4 x mješovito

Zbrojem bodova, u obje kategorije, naši Frankopani su osigurali   105 bodova  te se plasirali na Državno prvenstvo koje će se održati u Rijeci 30.11.2021.godine.

Ekipa plivačica: Nina Erak, Karla Plužarić, Dora Dragovan, Katja Perković, Lada Vidaković, Nika Markota, Larisa Miočević, Lea Lubina, Lana Jurić.

Ekipa plivača: Lovro Rajković, Rene Bučma, Marin Molnar, Petar Pupovac, Frane Gilić, Luka Šerčić, Marko Zubčić, Marko Šimunović, Luka Demo, Lino Roso.