Mjesec hrvatske knjige

Autor: Sanja Vujnovac, 22. 11. 2021.

I ove godine u razdoblju od 15. listopada do 15. studenog veselo smo obilježili Mjesec hrvatske knjige.

U školskoj knjižnici smo ugostili prvašiće te im podijelili članske iskaznice i šarene straničnike s pjesmicom o knjižničnom bontonu, koje su za njih izradile vrijedne male knjižničarke. Jutra smo provodili čitajući "Priče za doručak" u produženom boravku, nakon čega smo imali kreativne radionice na temu priča koje smo pročitali. Produženci su tako nacrtali zanimljive pustolovine Hrkala i njegovih prijatelja, osmišljavali i pripovijedali nove pustolovine već poznatih likova te izrađivali straničnike nestašnog Gricka, čudovišta koje gricka knjige, u novim bajkama. Međunarodni dan školskih knjižnica obilježili smo pričom o zeki koji je zavolio knjižnicu, a koja je učenicima poslužila kao inspiracija za crtanje njihove knjižnice iz snova. Radovi koji su se posebno istaknuli izloženi su u školskoj knjižnici kao radovi umjetnika mjeseca.

Kako je ova godina proglašena godinom čitanja, u školi smo postavili Knjigomjer, didaktički poster kojim se nastoji prikazati učeničke raznolike i brojne čitalačke sklonosti, a s ciljem poticanja čitanja. Učenici su ocjenjivali knjige na način da su na papirić napisali naslov pročitane knjige te isti smjestili na pano kod željene kategorije ("Super! To! Čitat ću ju ponovo!", "Knjiga je u redu, ali mi se neki dijelovi nisu svidjeli.", "Knjiga mi se ne sviđa, ne preporučujem je.").

Budući da su nam se aktivnosti jako svidjele, s nekima od njih nastavljamo tijekom cijele školske godine.

Klikom na "više" možete pogledati fotografije.

Sanja Vujnovac, školska knjižničarka