Ususret proljeću

Autor: Ana Šebo Glibušić, 23. 4. 2024.

Učenici drugih i četvrtih razreda Produženog boravka, marljivo su radili cijelu zimu i napokon dočekali proljeće! Osim pisanja domaćih zadaća, učenja i ponavljanja, obilježili smo prigodne datume na razne načine kroz kreativne i zanimljive zadatke.

Što i kako točno pročitajte i pogledajte pod VIŠE!

Učiteljice Produženog boravka, Martina i Rebecca

Različitim aktivnostima obilježili smo stoti dan škole (učenici su pisali sto imenica, razmišljali što sve mogu kupiti za sto eura te napravili plakate izrezivanjem namirnica iz letaka, pisali kreativne akrostihove…). Za Valentinovo su učenici izrađivali čestitke u grataž tehnici s pomoću pastela i akrilne boje. Povodom Dana ružičastih majica razgovarali smo o vršnjačkom nasilju i njegovim posljedicama, o tome kako možemo zaustaviti ili spriječiti nasilje te dizajnirali ružičaste majice s porukama. Jedni drugima pisali smo i dijelili komplimente uoči Svjetskog dana komplimenata. Obilježili smo Međunarodni dan žena kroz razne aktivnosti i pisanje čestitki za važne žene u našim životima (majke, bake, tete).

U Tjednu mozga, upoznali smo kako izgleda naš mozak i što se događa u pojedinom dijelu mozga. Bavili smo se različitim vježbama koje doprinose aktiviranju mozga te potiču vještine učenja (Brain gym, razne igre pamćenja, mozgalice). Našim očevima, povodom Dana očeva, pisali smo poruke i izrađivali čestitku – kravatu. Na Svjetski dan osoba s Downovim sindromom obukli smo različite čarape i razgovarali kako smo različiti, ali jednako vrijedni. Povodom Uskrsa, učenici su bojili pisanice, izrađivali kreativne čestitke i rješavali različite zadatke s motivima Uskrsa.

Jedne STEAM srijede, odlučili smo provjeriti udio šećera u sokovima i gaziranim pićima. Skupljali smo ambalaže naših omiljenih pića kako bismo se uvjerili koliko šećera sadržavaju. Naučili smo očitati udio šećera s ambalaže, vagali smo šećer te zaključili da sokovi sadržavaju puno dodanog šećera. Razgovarali smo o prirodnom šećeru te zamjenama za šećer, preporučenom dnevnom unosu te osvijestili važnost očuvanja zdravlja. Izradili smo plakat kojim smo prikazali koliko se šećera nalazi u sokovima kako bismo potaknuli i ostale učenike na razmišljanje. Mnoge važne datume poput Međunarodnog dana rijeka i šuma, Svjetskog dana voda, Dana planeta Zemlje obilježili smo različitim aktivnostima s naglaskom na očuvanje okoliša i podizanjem svijesti o utjecaju ljudi na prirodu.

Također, učenici redovito brinu o biljkama u našoj školi, a učenici četvrtih razreda vrijedno rade na uređenju školskog dvorišta kako bi ono bilo uredno i čisto!

« Svibanj 2024 »