Mađarski konzul posjetio našu školu

Autor: Andrea Katavić, 5. 3. 2015.

U srijedu, 4. ožujka generalni konzul Republike Mađarske u RH Antonio de Blasio posjetio je našu školu, sastao se s ravnateljem i učiteljicom mađarskog jezika Tünde Palko te obišao nastavu mađarskog jezika.

Za više informacija i fotografije kliknite "Opširnije"

Mađarski konzul u posjetu je svim školama koje njeguju mađarski jezik, a naša je škola bila prva koju je posjetio. Treba napomenuti da uz našu školu nastavu mađarskog jezika mogu pohađati i učenici OŠ Franje Krežme i OŠ Antunovac. Konzul, ravnatelj i učiteljica Palko razgovarali su o problemima nastave mađarskog jezika u RH, pri čemu su kao najveći problem istaknuli udžbenike. Konzul de Blasio obećao je istražiti sve mogućnosti i probleme s kojima se škole susreću i pripomoći rješavanju tih problema. Osim toga, dogovorena je i suradnja naše škole sa školama u Mađarskoj, a ta će se suradnja odvijati kroz sportske aktivnosti. U našoj školi nastavu mađarskog jezika pohađa 21 učenik od 2 do 8. r. Nastavu ne pohađaju samo učenici mađarskog podrijetla, već i ostali koji u tome vide besplatnu mogućnost učenja stranog jezika. Najveći interes za učenje mađarskog jezika iskazali su učenici 2. a razreda u kojem čak 10 učenika uči mađarski jezik. Upravo je zato mađarski konzul došao na njihov sat pri čemu su ga učenici lijepo pozdravili, pokazali mu što znaju na mađarskom jeziku te kako izgleda njihov sat na kojemu su obrađivali dijelove tijela.