Frankopani - prvaci u natjecanju u sricanju engleskih riječi

Autor: Andrea Katavić, 18. 5. 2015.

FRANKOPANSKE PČELICE SPELICE DOŠLE NA SVOJE

U petak, 15. svibnja 2015. godine održana je Pčelica spelica, natjecanje u sricanju engleskih riječi, a frankopanski sedmaši zasjali su u pravom svjetlu.

Natjecanje je održano u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića, a sudjelovalo je 100 natjecatelja iz 16 osnovnih škola. Učenici su bili podijeljeni na dvije kategorije: nižu razinu (1 - 4. r.) i višu razinu (5. - 8. r.). Srednje škole imale su zasebnu kategoriju. Prvo mjesto zauzela je Laura Dimter (7.c), a treće mjesto Borna Petrović (7.c).  Frankopane su predstavljali i učenici sedmog razreda: Nives Grčić, Irma Tissauer, Hrvoje Žohar (na višoj razini) te učenici četvrtog razreda: Ema Purgar, Ena Tubić, Dorijan Vranić, Toma Mihaljević i Petra Bilic (niža razina). Koncept natjecanja bio je takav da su učenici izlazili na pozornicu, odabrali broj između 1 i 400 te slovkali riječ pred povjerenstvom. Natjecatelji ističu kako su riječi bile izmiješane te da je bilo i lakših i težih riječi, a najgora je bila napetost i tišina koja je nastala tijekom slovkanja. No sudeći prema rezultatima, napetost očito nije poljuljala Frankopane. Osim učenika i njihovih roditelja, ponosna je i mentorica Kornelia Parmačević, profesorica engleskog jezika: „Prošle smo godine također bili blizu pobjede pa smo ove godine išli na ´osvetu` i upalilo je... Vježbali smo tjedan dana, čisto da vide kako to ide, ali to je i stvar sreće i koncentracije, ne samo znanja.“ Pobjednici su nagrađeni naprtnjačom s knjigama i korisnim artiklima iz školskog profila, slušalicama "Sony" te besplatnom godinom dana tečaja engleskog jezika u školi stranih jezika „Lanico“.

Laura Dimter, 7. c