UPOZNAJMO KAZALIŠTE IZA KULISA

Autor: Ana Šebo Glibušić, 22. 3. 2018.

U organizaciji prof. A. Jandrok-Škugor i gospođe J. Petrović te B. Stipić iz propagande Hrvatskog narodnog kazališta u Osijeku, učenici osmih razreda naše škole imali su terensku nastavu „Upoznajmo kazalište iza kulisa“ 14. i 16.3.2018. Također su u toj avanturi bili i razrednici svih osmih razreda.

Učenici su upoznati s dijelovima kazališta, gledališta, garderobom, vlasuljarnicom, sobama za glumce, baletnom i glumačkom dvoranom, krojačnicom i stolarskom radionicom. Obilazak je bio uz stručno vodstvo gdje. A. Đapić i trajao je za svaki razred 45 minuta.

Andreja Jandrok-Škugor

Učeničke dojmove i fotogaleriju pronađite pod više!

„Druga strana kazališta“

U petak, 16.3.2018.smo se upoznali sa trudom i radom koji doprinosi stvaranju,2 sata naše zanimacije, te unaprijeđenju kulture. Ušli smo u HNK  u zgradu sa bočne strane, te se uputili u foaje iz kojeg smo krenuli prema pozornici i sjeli ispred nje u prve redove. Od tamo smo dobili predivan pogled na parter, balkon, galeriju, mezanin i strop koji, barem mene, uvijek ostavi bez riječi. Možda su to divni zlatni ukrasi, zapanjujući luster ili kombinacija svega toga što mi ga čini toliko posebnim.

Zatim smo se popeli na pozornicu te krenuli „iza nje“ prema baletnoj dvorani. Jako mi se svidjela jer je bila vrlo osvijetljena i prekrivena ogledalima,te je na zidovima imala pokoju sliku slavnih balerina. Zatim su nam pokazali mušku garderobu koja je bila puna raznih kostima, šešira, cipela… Gdje god sam se okrenula vidjela sam perje, perlice ili šljokice,pa mi se ta soba svidjela, posebno zbog svoje raznolikosti. Zatim su nam predstavili, u mojim očima čudotvorce, koji su zaslužni za spajanje svih perlica i šljokica na najljepši mogući način. Nakon toga, nažalost naš posjet je bio gotov. Kao što vidite oduševljena sam ovim obilaskom i jedva čekam da se ponovno vratim!

Paula Madžarević, 8.b.