Zima u produženom boravku

Autor: Ana Šebo Glibušić, 21. 3. 2023.

Učenici su i ovu zimu bili vrlo vrijedni. Uz redovito pisanje domaće zadaće, ponavljanja nastavnih sadržaja koristeći digitalne alate, mozgalice, križaljke i zagonetke obilježili smo i razne prigodne datume kroz razne kreativne radionice, a u nastavku - klikom na VIŠE - možete pogledati što smo sve provodili. Također možete prgledati i našu FOTOGALERIJU :)

Prosinac smo započeli kreativnim radionicama poput izrade božićnih sobova, jelki, zvijezda i snjegovića raznim likovnim tehnikama. Obilježili smo Dan grada Osijeka gdje smo razgovarali o našem gradu, znamenitostima i kulturi uz edukativne videozapise. Došao je i blagdan sv. Nikole koji smo proveli uz ples, pjesmice te radionicu izrade čizmica. Izrađivali smo teglice od meda uz razgovor o važnosti meda za zdravlje. Naučili smo plesti i narukvice od vune. Za Međunarodni dan ljudskih prava (10.12.) gledali smo edukativni animirani film Prava djece s Ruby i Jackom te igrali društvenu igru Svako dijete ima pravo. U iščekivanju Božića izrađivali smo čestitke, ukrase za jelke, gledali božićne filmove.

Početak siječnja obilježio je Svjetski dan smijeha koji je protekao uz šale, razne viceve i čitanje priče o Smiješku i Tužniću. Došao je i Međunarodni dan šešira koji smo proveli uz izradu šešira od reciklirajućih materijala. S učenicima 3. razreda provodili smo Tjedan digitalnih alata od izrade šaljivih vijesti do križaljki uz brojne alate. Učenici prvog razreda vrijedno su ponavljali nastavne sadržaje (brojevi do 10) za ispit znanja uz digitalne alate Genially, Jigsawpuzzle, Learning apps i Wordwall. Čitali smo razne priče poput Čudovišta iz ormara, Riba duginih boja, Miš lavljeg srca... U sklopu projekta „Škole za Afriku“ učenici 1. razreda pisali su pozitivne poruke te izrađivali paketiće sreće za djecu te na Svjetski dan igre provodili razne društvene igre u boravku. Govorili smo i o Međunarodnom danu zaštite močvara uz crtanje Kopačkog rita, životinja i biljaka koji obitavaju na tom području.

Došli su nam posebni dani u veljači koji smo obilježili s maskenbalom u školi uz natjecanje u maskama i posebnim nagradama no ubrzo je stiglo i Valentinovo koje je proteklo uz predivne čestitke i razgovorom o ljubavi. Učenike smo podučavali o Danu crvenih haljina uz razne edukativne sadržaje te smo uz znak podrške ženama u školi nosili crvene detalje. Međunarodni dan zaštite močvara je prošao uz crtanje močvara i živog svijeta u njoj. Obilježen je i Dana ružičastih majica uz edukativni videozapis razlika sukoba, nasilja i zlostavljanja i debatu što mogu učiti za bolji svijet.

Stigao je i ožujak uz pregršt radionica i aktivnosti gdje su se učenici okušali i u raznim aktivnostima kao što su izrada privjesaka za ključeve za Dan žena te za projekt „Škole za Afriku“ za prodajni sajam. Kada bi nas vrijeme poslužilo izašli bi na školsko dvorište na svježi zrak. Bilo je i dana kada bi nam pao snijeg pa bi uživali u zimskim radostima. Sada željno iščekujemo prve dane proljeća! 😊

« Svibanj 2024 »